Perşembe , 19 Ekim 2017
Anasayfa » ETKİNLİK » 12. Ulusal Aile Hekimliği Kongresi
12. Ulusal Aile Hekimliği Kongresi

12. Ulusal Aile Hekimliği Kongresi

Davet Duyurusu;
Değerli Meslektaşlarımız,

15-19 Mayıs 2013 tarihlerinde Kuşadası, Pine Bay Otel’de düzenleyeceğimiz 12. Ulusal Aile Hekimliği Kongresi’nde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız. Sizlere, önceki kongrelerimizde olduğu gibi yine zengin içerikli bir bilimsel program sunmak için çalışıyoruz. İlaveten aile hekimlerinin mesleki gelişimine katkı sağlayacak kurslar da hazırlamaktayız.

Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) 20 yılı aşkın bir süredir Aile Hekimliği Tıp Disiplinin ve uzmanlık alanının ülkemizdeki tek akademik temsilcisi olarak disiplinimizin gelişmesi yönünde çalışmalar yürütmektedir. TAHUD giderek artan akademik birikimiyle ve tecrübesiyle ülkemizde aile hekimliği alanındaki başlıca meslek örgütüdür.

Uluslararası aile hekimliği platformlarında da iyi tanınan ve yönetim düzeyi dahil, etkin katılım sağlayan TAHUD, 2015 yılında yapılacak olan 20. WONCA Avrupa Kongresi’nin ülkemizde düzenlenmesini sağlamış bulunmaktadır. Yaklaşık 5.000 aile hekiminin beklendiği 2015 yılı Avrupa Aile Hekimliği Kongresi TAHUD’un ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenecektir. Böylesi büyük bir uluslararası kongrenin, 2008 İstanbul kongresinin bu kadar kısa bir süre sonrasında tekrar alınabilmiş olması, gelişen derneğimiz adına büyük bir başarı olmuştur. 2015 yılında WONCA Avrupa’nın 20. kuruluş yılı ile TAHUD’un 25. kuruluş yılının örtüşmesi ve aynı yıl 20. Aile Hekimliği Avrupa Kongresi’nin Türkiye’de yapılacak olması Avrupalı meslektaşlarımız arasında büyük yankı bulmuştur.

On ikincisini gerçekleştireceğimiz ulusal kongremizle uzmanlık alanımızın ülkemizdeki akademik ve uygulamaya dair gelişiminin temel ve öncü gücü olmaya devam edeceğiz. Tıp disiplinlerinin ulusal kongreleri bilimsel içerik düzeylerinin yüksekliği ile camialarda önemle karşılanır. Ulusal kongrelerimiz bilimsel birikimimizi ortaya koyduğumuz, yıl boyunca yaptığımız araştırma sonuçlarını birbirimizle paylaştığımız, bilgi ve deneyimlerimizi aktardığımız ve her şeyden önemlisi bir ailenin parçası olmanın güven ve gururunu hissettiğimiz özel günlerdir.

12. Ulusal Aile Hekimliği Kongremizin tarihlerini şimdiden ajandamıza kaydedelim.

Kuşadası Pine Bay Otel’de, 15-19 Mayıs tarihlerinde yapılacak AİLE 2013 – 12. Ulusal Aile Hekimliği Kongresi’nde buluşmak dileğiyle…

Saygılarımla,

Prof. Dr. Okay BAŞAK
Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği
Merkez Yönetim Kurulu Başkanı

http://www.aile2013.org/