Pazartesi , 23 Ekim 2017
Anasayfa » ETKİNLİK » ABD’de önemli bir kongrede meslektaşlarına seslenecek
ABD’de önemli bir kongrede meslektaşlarına seslenecek

ABD’de önemli bir kongrede meslektaşlarına seslenecek

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, Amerikan Kardiyoloji Koleji’nin 9-11 Mart’ta ABD’nin San Francisco kentinde gerçekleştireceği kongreye konuşmacı olarak davet edildi.

ABD ve dünyanın en seçkin kardiyoloji kongrelerinden biri olan ABD Kardiyoloji Kongresi’ne davet edilen Avrupa Kardiyoloji Derneği Eğitim Komitesi üyesi de olan Prof. Dr. Görenek, kongrede yetişkinlerdeki en yaygın çarpıntı türü olan atriyum fibrilasyonunda inme gelişimi hakkındaki deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaşacak.

Avrupa Kardiyoloji Derneği, 2010 ve 2012 yıllarında yayınladığı bilimsel kılavuzlarda atriyum fibrilasyonunda inme risklerini ve hastalığın nasıl tedavi edilebileceğini tüm ayrıntıları ile ele almıştı. Söz konusu kılavuzların hazırlanmasında etkin görev almış Prof. Dr. Görenek, Kasım 2012’de Los Angeles’da ABD Kardiyoloji Kongresi’nde de kalp çarpıntıları konusunda konuşma yapmış, ayrıca bir bilimsel oturuma da başkanlık etmişti.