Pazartesi , 23 Ekim 2017
Anasayfa » ETKİNLİK » ICEC 2013 “2. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Eğitim Konferansı”
ICEC 2013 “2. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Eğitim Konferansı”

ICEC 2013 “2. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Eğitim Konferansı”

2. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Eğitim Konferansı–International Counseling and Education Conference (ICEC

2013)
01-04 Mayıs 2013

tarihleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sütlüce Kampüsü’nde yapılacaktır.

Konferans Amerikan Psikolojik Danışmanlar Birliği (ACA), Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Birliği (IAMFC) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin işbirliği ile organize edilmiştir.

Fen Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramazan Abacı’nın Organizasyon Komitesi başkanlığı yaptığı konferansta psikolojik danışmanlık, rehberlik ve eğitim alanlarında yapılmış Türkçe ve İngilizce bildiriler sunulacaktır.

Açılış konuşmaları İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramazan Abacı (Opening and Welcome Speech), Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Baloğlu, (Yeni Eğitim Sisteminde Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin Yeniden Yapılandırılması ve Okul Rehber Öğretmenlerinin Sorumlulukları), Prof. Dr. Bradley T. Erford (Counseling and Education) tarafından yapılacaktır.

Amerikan Psikolojik Danışmanlar Birliği Başkanı Prof. Dr. Bradley T. Erford “Her Danışmanın Bilmesi Gereken 35 Teknik”, Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Birliği Başkanı Prof. Dr. Brian Canfield “Aile Danışmanlığı”, Prof. Dr. Abbas Türnüklü “Çatışma Yönetimi ve Arabuluculuk” ve Doç. Dr. Ebru İkiz “Yardım Etme Sanatı” konulu atölye çalışmaları olacaktır. Atölye çalışmalarında simultane çeviri yapılacak ve katılımcılara sertifika verilecektir.

 

YER: İstanbul
TARİH: 2-4.MAYIS.2013
DÜZENLEYEN KURULUŞ: -İstanbul Ticaret Üniversitesi
-American Counseling Association
-International Association of Marriage & Family Counselors
ETKİNLİK MERKEZİ: İstanbul Ticaret Üniversitesi
ETKİNLİK WEB SAYFASI: http://www.ice-c.net/