Pazartesi , 23 Ekim 2017
Anasayfa » GÜNCEL » Mesai dışı muayeneye 55 TL. SUT fiyatı
Mesai dışı muayeneye 55 TL. SUT fiyatı

Mesai dışı muayeneye 55 TL. SUT fiyatı

Başbakan Erdoğan, yapacakları yasal bir düzenlemeyle üniversite hocalarının mesai bitiminde makul bir bedelle vatandaşlara hizmet verebileceğini söyledi.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve doktorlarla buluşacağı programa rahatsızlığı sebebiyle katılamadığını belirten Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun toplantıya katılarak plan ve yol haritasının orada devam ettiğini kaydetti.

Tüm ağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutlayan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Tıp Camiamızdaki üniversite hocalarımızı çok yakından ilgilendiren bir düzenlemeyi burada hem sağlık camiamızla hem aziz milletimizle paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi son iki yılda tam gün mesai uygulamasını kararlılıkla sürdürüyoruz. Gerek halkımız gerek sağlık çalışanlarımız bu uygulamayı büyük oranda benimsemiş, uyum sağlamış durumdadır. Süreç içinde ortaya çıkan ihtiyaçları,aksamaları tespit ettik. Bu ihtiyaçları karşılamak, bu aksaklıkları gidermek için de bazı adımları attık, atıyoruz. Yine bazı aksamalar olabilir bunları da şüphesiz ki süreç içinde gidereceğiz. Yapacağımız yasal bir düzenlemeyle üniversite hocalarımız mesailerinin bitiminde makul bir bedelle vatandaşlarımıza hizmet verebilecekler. Hocalarımıza muayene olmaları durumunda vatandaşlarımız, Sağlık Uygulama Tebliği’ndeki bedel kadar bir ücret ödeyecekler. Örneğin üniversitede muayene fiyatı 55 lira, mesai sonrası öğretim üyesine muayene olan vatandaşımız üniversite hesabına 55 lira ödeyecek. Bu ücretin bir kısmı hastayı tedavi eden öğretim üyesinin, bir kısmı da kurumun hesabına aktarılabilecek. Bu düzenlemenin de öğretim üyelerimize, vatandaşlarımıza, üniversitelerimize hayırlı olmasını diliyorum”

Bir yorum

  1. mehmet said kaya

    geçenlerde aracımın muayene zamanı gelmişti .atam 278 tl muayene parası verdim.tamamen makinalarla yapılan ve hiç bir bilgi istemeyen.sokaktan herhengi bir vatandaşı alıp okuma yazması yoksa bile 10-15 günde öğreneceği işe 278 tl bu memeleket eğitimli insanlara değer vermedikçe kalkınamaz