Pazartesi , 23 Ekim 2017
Anasayfa » GÜNCEL » Okmeydanı Acil Servis’te mahkumlar yatakları yaktı
Okmeydanı Acil Servis’te mahkumlar yatakları yaktı

Okmeydanı Acil Servis’te mahkumlar yatakları yaktı

Okmeydanı Acil Servis’te mahkumların çıkardığı yangın paniğe yol açtı…

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde kabus dolu dakikalar. Mahkumların çıkardığı yangın paniğe neden oldu. Acil serviste yatan hastalar yangın nedeniyle hastane bahçesine çıkarıldı.  Yangın saat 21.00’de hastanenin Acil Servis bölümündeki mahkum hasta odasında çıktı. İddiaya göre Silivri Cezaevi’nden tedavi için getirilen mahkumlar, henüz belirlenemeyen bir nedenle hasta kabul odasındaki yatakları yaktı, yoğun duman hastanenin Acil Servis kısmını kapladı. Bir anda panik yaşayan hastane çalışanları ve hastalar, olayı itfaiyeye hbar etti. Hastane çalışanları oluşan yoğun dumandan etkilenen hastaları dışarı çıkarttı. İtfaiye ekipleri ise yangına müdahale ederek yanan yatakları dışarı çıkardı.

 

ASKERLER DE ETKİLENDİ

Mahkumlardan sorumlu askerler ise yangın nedeniyle oluşan dumandan etkilendi. Askerlere hastanede oksijen maskesi takılarak tedavi edildi. Hastanedeki dumanın tahliye edilmesinin ardından bahçede sedyeler üzerinde bulunan hastalar tekrar içeri alındı. Yangın nedeniyle Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hasta kabul edilmezken bazı hastaların da başka hastanelere sevk edildiği görüldü. Yangını çıkaran mahkumlar da yine hastanede oksijen maskesi takılarak tedavi edildi.
HASTANE AÇIKLAMA YAPTI

Olay sonrasında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yapılan açıklamada, “İstanbul Beyoğlu Bölgesi Genel Sekreterliği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde bulunan mahkum hasta odasında, bu akşam saat 21.00 civarında çıkan yangın çok kısa bir sürede kontrol altına alınmıştır. Herhangi bir yaralanma, can ve mal kaybı olmaksızın yangın sonlandırılmıştır. Bu sırada acil serviste tedavi görmekte olan hastaların dumandan etkilenmemesi için hastanenin başka bir alanına nakli gerçekleştirilmiştir.

Yangının çıkış sebebi yetkili makamların yapacağı inceleme neticesinde açıklığa kavuşacaktır. Hastanenin acil servisi kısa süre sonra hizmet vermeye devam etmiştir.” denildi.

AKŞAM