Cuma , 20 Ekim 2017
Anasayfa » DOKTORLAR » Sağlıkçıysan, Geleceğin İçin Bir İmzada Sen At!!!
Sağlıkçıysan, Geleceğin İçin Bir İmzada Sen At!!!

Sağlıkçıysan, Geleceğin İçin Bir İmzada Sen At!!!

Çalışma hayatlarında şiddet, iş yükü ve fazla mesai ile karşı karşıya kalan sağlık çalışanlarına emeklilikte de rahat yok.

Döner sermaye ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması nedeniyle emekli maaşları çok düşük kalıyor. Sağlık çalışanlarının sadece yüzde 1 emekli maaşı ile geçinebileceğini düşünüyor. Ayrıca hiçbir kamu çalışanının ek ödemesinden vergi kesilmez iken sağlık çalışanlarının döner sermayesinden gelir vergisi kesintisi yapılıyor.

Türk Sağlık-Sen  döner sermaye ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması ve döner sermayelerden vergi alınmaması için Sağlık Bakanlığı’na başvurular yaptık. Sağlık çalışanlarının emeklilik mağduriyetini ve vergi haksızlığını sonlandırmak için eylemler gerçekleştirdi.

TBMM’de siyasi partileri ziyaret ederek sağlık çalışanlarının bu taleplerini dile getirerek konuyu gündeme taşıdık.

Şimdi ise Türk Sağlık-Sen olarak bir imza kampanyası ile bu sürece çalışanları da dahil ediyor, sizlerin desteğini istiyoruz.

İmza kampanyası için hazırladığımız dilekçelerimizi tüm Türkiye’de şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimiz kurumlarda standlar kurularak çalışanlara ulaştıracaklar. Çalışanların imzaladığı dilekçeler şubelerimiz tarafından Genel Merkezimize gönderilecek.

Tüm Türkiye’den gelen dilekçeler Genel Merkezimizce Başbakanlığa teslim edilecektir. Dilekçe kampanyamız 15 Nisana kadar sürecektir.
Mağduriyetlerin sonlandırılması için başlattığı imza kampanyasına sağlık çalışanlarını “Geleceğinize Sahip Çıkın, Bu Mücadeleye Destek Verin” diye çağırıyor, atacağınız her imza için şimdiden teşekkür ediyoruz.

İmza Kampanyası Dilekçemizi BURADAN indirebilirsiniz…