Pazartesi , 23 Ekim 2017
Anasayfa » DOKTORLAR » ŞOK!!! ŞOK!!! ŞOK!!! DOKTORLAR DİREKT ASKERE!!! MÜLAKAT YOK, CELP SAYISI ARTIRILDI!
ŞOK!!! ŞOK!!! ŞOK!!! DOKTORLAR DİREKT ASKERE!!! MÜLAKAT YOK, CELP SAYISI ARTIRILDI!

ŞOK!!! ŞOK!!! ŞOK!!! DOKTORLAR DİREKT ASKERE!!! MÜLAKAT YOK, CELP SAYISI ARTIRILDI!

AÇIKLAMA: Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren test ve mülakat faaliyetleri kaldırılacağından yeni celp dönemlerine sevk tarihleri güncellenecektir. 

3. Yedek subay aday adayı yükümlüler sınıflandırma işlemleri için askerlik şubesi başkanlıklarınca yukarıdaki çizelgeye göre test ve mülâkat merkezlerine sevk edilirler. Bunların celp dönemlerine göre sevk evrakını alacakları en son tarih ile test ve mülâkata merkezlerine katılacakları tarihler TRT aracılığı ile yükümlülere duyurulur. Yapılan bu duyuru yükümlülere tebliğ mahiyetindedir. 

4. Yedek subay aday adaylarının sınıf ve statüleri (ayrıldıkları kuvvet, tertip edildikleri birlik veya sınıf okulu, muvazzaflık statüsü ve özellik kodu ile katılış tarihleri), test ve mülakat sonucuna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığınca bilgisayar ortamında belirlenir. 

5. Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren celp dönemleri üçten dörde (şubat, mayıs, ağustos, kasım) çıkarılacak (tıp doktorları ve karışık sınıflar dâhil) test ve mülakat faaliyetlerine son verilecek ve seçim ve sınıflandırma işlemleri Millî Savunma Bakanlığı Askeralma Dairesi Başkanlığı tarafından icra edilmeye başlanacaktır. 

Doktor yorumları

MAĞDURİYET YAŞAYAN BİR HEKİMİN MESAJI:

Dün şubat dönemi için aldığım raporu askerlik şubesine götürdüm. 
raporu işletirken ordaki memur hocam artık son dakikaları oynuyorsunuz ağustostan sonra test ve mülakat kaldırılıyor artık 365 günde test ve mülakata tabi olacaksınız yani rapor diye bir olay olmayacak sürekli celp dönemi olacak dedi sizin için… 
tabi orda şok oldum inanmadım memura. bana yazının linkini verdi işte o zaman tansiyonum düştü… Smile 

herkese geçmiş olsun…. 
Kaynak:
http://www.asal.msb.gov.tr/yedek_subay/sevk_islemleri.htm