Cuma , 20 Ekim 2017
Anasayfa » ETKİNLİK » Uluslararası Katılımlı 12. Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi
Uluslararası Katılımlı 12. Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi

Uluslararası Katılımlı 12. Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi

Davet

 

Değerli Meslektaşlarımız;

Uluslararası Katılımlı XII. Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresinin 1- 4 Mayıs 2013 tarihlerinde Eskişehir’de düzenleneceğini duyurmaktan mutluluk, onur ve heyecan duymaktayız. Bilimsel ve sosyal yönden doyurucu bir kongre olması için Beslenme ve Metabolizma Derneği Yönetim Kurulu’muzun rehberliğinde ekip olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.

Ülkemizde yakın akraba evliliklerinin sıklığı nedeniyle, büyük çoğunluğu otozomal resesif kalıtımlı olan doğumsal metabolik hastalıkları sıkça görmekteyiz. Pek çok hasta da tanı almadan kaybedilmekte ya da hafif formları tanı almadan yaşamını devam ettirmekte. Erişkin yaştaki hastaların tedavi ve izlemleri de ülkemizde çözümlenmemiş önemli bir sorun. Bu nedenlerle kongremizde kısıtlı süre içinde pratikte sorun olarak karşımıza çıkan metabolizma konuları, metabolik hastalıklarda bazı yenilikler ve erişkin metabolik hastalıkların tartışılmasını planladık. Tartışılacak beslenme konularını seçerken de güncel konuları ve pratikte duyduğumuz gereksinimleri dikkate aldık. Bu kapsamda değerli yerli ve yabancı konuşmacılar bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşacaklar. Karşılıklı bilgi alışverişi ve birbirimizi yakından tanıma olanağı bulacağız. Sosyal program çerçevesinde kentimizin güzelliklerini görme fırsatımız olacak.

Kongremizin bilgi dağarcığımızı genişleteceğine, hastalarımızın tanı ve tedavisine yansıyacak sonuçları getireceğine yürekten inanıyoruz.  Son yıllarda değişen, gelişen, daha da güzelleşen kentimizde yapacağımız kongremize katılım ve katkılarınızı bekler, saygılarımızı sunarız.

Prof. Dr. Sultan Durmuş Aydoğdu
Kongre Başkanı
Prof. Dr. Alev Hasanoğlu
Çocuk Beslenme ve Metabolizma Derneği Başkanı

 

YER: Eskişehir
TARİH: 1-4.MAYIS 2013
DÜZENLEYEN KURULUŞ: Çocuk Beslenme ve Metabolizma Derneği-Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
ETKİNLİK MERKEZİ:Anemon Oteli Kongre Merkezi
ETKİNLİK WEB SAYFASI : http://www.metabolizma2013.org/